روحانی: پیام توافق وین این بود که “هیچگاه یک ایرانی را تهدید نکنید”

رئیس‌جمهور گفت: توافق وین این پیام را برای جهانیان داشت که به جای تقابل، همه تعامل را برگزینیم. البته آن پیام زیبا را هم داشت که دیگر ایرانی را تهدید نکنید.

 

به گزارش رادا نیوز ، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز پنج شنبه طی سخنانی در همایش نقش سازمان‌های مردم نهاد در نظام سلامت گفت: من در روز توافق وین گفتم که تاریخ ورق خورد، بعضی‌ها فکر کردند که من تنها ۲۳ تیر ۱۳۹۴ را می‌گویم، نه بلکه تاریخ در ۲۴ خرداد ۹۲ ورق خورد.

وی افزود: مردم تصمیم بسیار مهمی را اتخاذ کردند، مردم این تصمیم را اتخاذ کردند که اگر سانتریفیوژ بچرخد و زندگی نچرخد، آن هم خواهد ایستاد و این اشتباه است که کسی تمام کشور و تماما زندگی مردم را در چرخش سانتریفیوژ ببیند. این تصمیم اساسی ملت بزرگ ایران بود.

رئیس جمهور تصریح کرد: این ملت خیلی بزرگ است، بیش از آنچه که در تصور و مخیله دیگران است، ملتی صبور که سال‌ها تحریم و فشار را در تمام سراسر زندگی تحمل کردند.

روحانی ادامه داد: همه فکر می کنیم توفیقی که ایران در مذاکرات به دست آورده، معنایش این است که حقوق هسته‌ای ما را دنیا به رسمیت شناخته است، بله این درست است. می‌گفتند فعالیت هسته‌ای ایران علیه صلح و امنیت جهانی است و ما را به این عنوان به فصل هفت شورای امنیت بردند و با قطعنامه اخیر، ما از این فصل خارج شدیم.

وی خاطر نشان کردند: این توافق، پیامی را به دنیا داشت که سلاح و تهدید را برای همیشه زمین بگذارید.این توافق، این پیام را برای دنیا داشت که مشکل ترین و پیچیده ترین مسائل بین المللی راه حلش مذاکره و گفت‌وگوست. این توافق این پیام را برای جهانیان داشت که به جای تقابل، همه تعامل را برگزینیم. البته آن پیام زیبا را هم داشت که دیگر ایرانی را تهدید نکنید.

رئیس جمهور اضافه کرد: من از رهبر انقلاب تشکر می‌کنم به خاطر همه حمایت‌ها و هدایت‌هایی که کردند؛ رهبری حتی یک بار هم نگفتند که من وقت ندارم به عنوان یک مسئله مهم نه تنها مهم بلکه یک مسئله اهم همیشه مدنظر داشتند و الان این اتحاد در سراسر کشور به خاطر حضور رهبری در صحنه و حمایت ایشان است؛ همه باید به آن نکته‌ای که ایشان در روز عید فطر تاکید کردند، توجه کنند که مبادا این موضوع تبدیل به دودستگی در کشور شود. ما ملت متحد و یکپارچه هستیم.

 

0

درباره نویسنده

41مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای © 2017 حسبان اصفهان. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی