اتهام محاربه برای کانگسترهای مشهدی

ساعت ۲۲:۳۰ هفتم تیر، چند جوان کنار یک دستگاه خودروی ۴۰۵ ایستاده بودند که ناگهان یکی از آن ها پا به فرار گذاشت. همزمان با فرار این جوان، صدای گلوله هایی که از اسلحه کلاشینکف شلیک می شد فضای رعب و وحشتی را در چهارراه گاز مشهد ایجاد کرد. بر اثر رگبار گلوله ها که به شیوه گانگسترهای غربی انجام شد، ۳ نفر مجروح و راهی بیمارستان شدند و گانگسترهای مسلح نیز از محل حادثه گریختند.

 

 

به گزارش رادا نیوز ، ساعاتی بعد، فردی با مراجعه به کلانتری طبرسی جنوبی پرده از ماجرای تیراندازی های وحشتناک برداشت، او که خود را یکی از گروگان هایی معرفی می کرد که توسط گانگسترها ربوده شده بود، ادعا کرد: آن ها یکی از آشنایانش به نام «ه» را به گروگان گرفته بودند و قصد داشتند ۲۰میلیون تومان اخاذی کنند.

این گزارش حاکی است: بررسی های پلیس در این باره مشخص کرد، آدم ربایان که به گانگسترهای مشهد معروف شدند فردی به نام «ه» را از تعمیرگاه موتورسیکلت سوار بر خودرو کردند و او را به طرف یکی از باغ های روستای معین آباد بردند. آن ها قصد داشتند ۲۰۰ میلیون تومان برای آزادی گروگان اخاذی کنند اما در ابتدا قرار شد مبلغ ۲۰میلیون تومان به حساب آن ها واریز شود که با فرار گروگان و ماجرای تیراندازی، گانگسترها از محل گریختند. با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، بلافاصله دادستان مشهد دستور داد تا این پرونده به طور ویژه رسیدگی شود. چند روز بعد و در ادامه این ماجرا، کارآگاهان پلیس آگاهی و اطلاعات و امنیت خراسان رضوی، یکی از پاتوق های گانگسترها را در منطقه خواجه ربیع مشهد شناسایی کردند و این مکان را به محاصره درآوردند. به این ترتیب با حضور قاضی «حیدری» (قاضی وقت شعبه ۹۰۴ دادسرای انقلاب اسلامی) در محل مذکور و با وجود هشدارهای مکرر پلیس، گانگسترها اقدام به تیراندازی کردند که درگیری مسلحانه بین پلیس و گانگسترها رخ داد. در این درگیری که با شلیک گلوله از داخل «پاتوق» گانگسترها همراه بود، فردی کشته و یک نفر دیگر نیز که اقدام به فرار کرده بود، با شلیک گلوله مجروح و روانه بیمارستان شد. این در حالی بود که یک زن نیز که در ماجرای آدم ربایی حضور داشت در این پاتوق به دام افتاد. بنابر گزارش خراسان، تحقیقات و بررسی های بیشتر قضایی و اطلاعاتی نشان می داد که اعضای باند گانگسترها از افراد خطرناک و مسلحی هستند که احتمال می رود با اقدامات مجرمانه خود و با اخلال در نظم و امنیت، جان مردم را به خطر اندازند و همچنان زمینه رعب ووحشت را فراهم کنند بنابراین به دستور مقام قضایی دستگیری دیگر افراد این باند خطرناک در دستورکار نیروهای معاونت اطلاعات سپاه امام رضا(ع) قرار گرفت و آنان بلافاصله عملیات اطلاعاتی خود را برای شناسایی و دستگیری افراد مسلح آغاز کردند.

هنوز ۴۸ساعت از صدور این دستور نگذشته بود که نیروهای سپاه با استفاده از شگردهای اطلاعاتی به ردیابی متهمان خطرناک و مسلح پرداختند و موفق شدند آنان را در جاده خلق آباد مشهد و در حالی که سوار بر یک دستگاه خودروی ۴۰۵ بودند، به محاصره درآورند اما ناگهان شلیک های پی در پی متهمان موجی از رعب و وحشت را میان رانندگان و رهگذران عبوری به راه انداخت که مأموران سپاه نیز به ناچار اقدام به شلیک گلوله کردند و بدین ترتیب راننده ۵۰ساله و زن همراه وی در حالی که مجروح شده بودند، در چنگ قانون گرفتار آمدند.

این گزارش حاکی است، متهمان این پرونده ، دوم آذر سال گذشته به بازسازی صحنه حادثه پرداختند و چگونگی شلیک های رگباری خود به سوی مردم را در حضور قاضی حیدری تشریح کردند.

در ادامه رسیدگی به این پرونده حساس، قرار مجرمیت آنان توسط قاضی شعبه ۲۰۹ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد صادر شد و پرونده برای طی مراحل قانونی در اختیار نمایندگان دادستان قرار گرفت.

بنابراین گزارش، قاضی شعبه اظهارنظر نیز پس از مطالعه دقیق پرونده و با توجه به تفهیم اتهام «محاربه» از طریق تیراندازی در ملاءعام و گروگانگیری، کیفرخواست پرونده گانگسترهای خطرناک را به اتهام محاربه صادر کرد و بدین ترتیب ۳ متهم اصلی این پرونده به زودی پای میز محاکمه خواهند نشست.

 

0

درباره نویسنده

41مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای © 2017 حسبان اصفهان. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی