تکذیب ادعای سایت آمریکایی درباره فرزند ظریف/ نامه رسایی به مدیرمسوول کیهان

تکذیب ادعای سایت آمریکایی درباره فرزند ظریف/ نامه رسایی به مدیرمسوول کیهان

“اخبار ویژه” ، “شنیده ایم که…” ، “جهت اطلاع” ، “دیگه چه خبر” و … عناوین ستون های پرخواننده ای است که مطبوعات روز کشور برای انتشار خبرهای ویژه از آنها استفاده می کنند. این اخبار معمولا خبرهای غیررسمی، درگوشی و ناشنیده ای است که منبعش منابع مطلع و موثق است.

روزنامه‌های امروز دوشنبه ۱۲ مرداد ۹۴ در ستون اخبار ویژه خود خبرهای مختلف و متنوعی را به عرصه افکار عمومی آورده‌اند.
برخی از این خبرها را در ادامه می‌خوانید.

ایران
اشتیاق اروپایی‌ها برای ورود به بازار ایران

«نیویورک تایمز» در گزارشی تلاش و اشتیاق تجار و صاحبان صنایع اروپایی را برای حضور مجدد در بازار ایران بررسی کرد. این روزنامه امریکایی با اشاره به سفر «زیگمار گابریل» قائم مقام صدراعظم آلمان و هیأت تجاری همراه وی، «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه به ایران طی هفته‌های گذشته، همچنین هیأتی از ایتالیا که قرار است سه‌شنبه وارد ایران شود، افزود: «هیأت‌های تجاری اروپایی دیگری نیز برای سفر به ایران آماده شده‌اند.» به نوشته این روزنامه، «در این میان امریکا به عنوان یک بازیگر اقتصادی بازنده می‌شود. اروپا موانع کمتری پیش رو دارد. اروپایی‌ها بیش از همه از مکانیزم ماشه نگرانند که به موجب آن در صورت نقض توافق توسط ایران، تحریم‌ها علیه این کشور مجدداً اعمال می‌شود. در حالی که یک بند از توافق تأکید دارد سرمایه‌گذاری‌های پیش از گزارش موارد نقض توافق، شامل تحریم‌ها نمی‌شود، هنوز معلوم نیست این بند چطور اجرا خواهد شد.»
معاونت خبر صدا و سیما و دو اشتباه غیرقابل اغماض
«تابناک» با اشاره به اینکه «واحد مرکزی خبر، گزارشی از دیدار عباس عراقچی با مسئولان «معاونت خبر» صدا و سیما منتشر کرد، اما در فاصله  کوتاهی خبر را از خروجی خود برداشت و توضیح داد، این گزارش ناشی از یک خطا در برداشت بوده و آکنده از مطالب درست و نادرست است و قابل استناد نیست»، افزود: « لازم است، معاونت خبر صدا و سیما قدم‌های مهمی بردارد.» این گزارش  ذیل تیتر «معاونت خبر صدا و سیما و دو اشتباه غیر قابل اغماض!»، تأکید کرده است: «اگر  مسئولان خبر تلویزیون نتوانند موضوعی را که خلاف بین اداری و ضربه به امنیت ملی تلقی می‌شود، رعایت کنند، چه کسی باید این کار را انجام دهد؟ تازه اگر هم درست این خلاف بین را انجام می‌دادند باز جای امیدواری داشت؛ اما متأسفانه خود اقرار می‌کنند که خبرشان قابل استناد هم نیست و آکنده از درست و نادرست و خطای برداشت بوده است! این روزها فعالان رسانه ای ایران خیلی دوست دارند که نعل به نعل آنچه در رسانه‌ها و نهادهای سیاسی امریکا را می‌گذرد، در ایران پیاده کنند! اگر مباحثات مقامات دولت اوباما و کنگره پخش مستقیم تلویزیونی می‌شود، در اینجا هم سعی می‌شود چنین مراسمی پخش تلویزیونی شود و… اما غافل از اینکه چنین اقداماتی در کنار هیجان و عقلانیت، هشیاری هم می‌طلبد!»
تعلیق دو نفر از عاملان انتشار اسامی بورسیه‌ها
رئیس کمیسیون آموزش گفت: وزیر علوم در نشست اخیر از معلق شدن دو نفر از عاملان انتشار اسامی بورسیه‌ها خبر داد و در خواست کمیسیون برای  پیگرد حقوقی و قضایی این افراد را اعلام کرد.  به گزارش مهر، محمدمهدی زاهدی درخصوص برنامه کمیسیون آموزش برای برخورد با مسببان بحث بورسیه‌ها گفت: «در نشست اخیر کمیسیون آموزش با دکتر محمد فرهادی وزیر علوم تحقیقات و فناوری به این مسأله اشاره شد.» رئیس کمیسیون آموزش اعلام کرد: «ما خواستار پیگرد حقوقی و قضایی این افراد هستیم.»
تکذیب ادعای سایت آمریکایی درباره فرزند ظریف
یک مقام مسئول در وزارت امور خارجه ادعای یک سایت آمریکایی در مورد حضور فرزند وزیرامور خارجه کشورمان در مراسم ازدواج فرزند وزیر امور خارجه آمریکا را خبر‌سازی محض دانست. «ایرنا» با انتشار این خبر یادآور شد که یک سایت امریکایی ادعا کرده بود که پسر محمد جواد ظریف در مراسم ازدواج دختر جان کری با همسر ایرانی اش شرکت کرده بود.
پیام یک سؤال اینستاگرامی محسن رضایی
محسن رضایی در صفحه «اینستاگرام» خود نوشت: «مقاومتم برای نوشتن خاطرات جنگ در حال تمام شدن است.» وی در ادامه از مخاطبان خود پرسیده است: «به نظر شما دوستان کدام بخش از تاریخ دفاع مقدس، مبهم، ناگفته و مظلوم مانده است؟»
خراسان

۲۰۰ اصلاح‌طلب به مجلس دهم می‌آیند
تابناک نوشت: کواکبیان دبیرکل حزب مردم سالاری در جمع اصلاح‌طلبان سیرجان گفت: در مجلس آینده لیست ۲۹۰ نفری اصلاح‌طلبان به صورت واحد می‌آید و این بار ۲۰۰ نفر اصلاح‌طلب در مجلس خواهیم داشت.
کنایه بهنوش بختیاری به توافق هسته‌ای
پارسینه مدعی شد: بهنوش بختیاری، (بازیگر)در برنامه رادیویی جمعه در پاسخ به سئوالی درباره آرزوهایش، کنایه غیرمنتظره‌ای به توافق هسته‌ای انداخت! و گفت:دوست دارم جامعه شناسی بخوانم تا مثلا بعد از توافق هسته ای سریع ذوق زده نشوم و به عواقب و آینده آن فکرکنم، مثلا درباره اینکه بعد از ترکمنچای چه اتفاقی افتاد!
دنیای اقتصاد
نامه رسایی به مدیرمسوول کیهان
فارس نوشت: حمید رسایی، نماینده مردم تهران و نایب‌رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در واکنش به انتقادات مدیرمسوول روزنامه کیهان نسبت به تعطیلی مجلس در ایام بررسی «برجام» در کنگره آمریکا، نامه‌ای خطاب به وی در سایت شخصی خود منتشر کرده که در بخشی از این نامه آمده است: «تا زمانی که دولت طبق قانون، لایحه قانونی توافق هسته‌ای را ارائه ندهد و تا زمانی که رئیس مجلس در همراهی آشکار با دولت این لایحه قانونی را مطالبه نکند، مجلس تعطیل با مجلسی که باز است چه تفاوتی دارد؟!»
اعلام مرگ پدر توسط پسر
وال استریت ژورنال‌نوشت: پسر رهبر سابق طالبان در جمع فرماندهان این گروه شبه نظامی به‌طور رسمی مرگ ملاعمر را اعلام کرد؛ اما برخی به نشانه اعتراض به انتخاب ملامنصور این نشست را ترک کردند که نشان‌دهنده وجود اختلافات شدید است. پسر رهبر پیشین طالبان افغانستان اخیرا گروه کوچکی از فرماندهان را در مدرسه‌ای در نزدیکی کویته پاکستان جمع کرد و افشاگری‌ حیرت‌انگیزی انجام داد: «ملاعمر مرده است! » تا اواخر ژوئیه تنها شماری از رهبران ارشد طالبان و اعضای خانواده ملاعمر از مرگ وی اطلاع داشتند؛ مرگی که دولت افغانستان می‌گوید در آوریل ۲۰۱۳ رخ داده است. اما محمد یعقوب پسر وی و سایرین این راز را حفظ کردند تا افسانه فرمانده یک چشم طالبان را زنده نگه دارند. اما به جای اینکه گروه وفاداری خود را به رهبر جدید اعلام کند، این افشاگری موجب گسترش اختلافات در این گروه شبه نظامی شد.
فرهیختگان
نماینده شیراز: نمی‌خواستیم استعفا بدهیم
جعفر قادری، نماینده مجلس: ما اصلا بنای بر استعفا نداشتیم، ولی چون فاصله معرفی گزینه استانداری فارس تا انتصاب از سوی دولت فاصله کمی بود با این وجود اگر می‌خواستیم صرفا با اتکا به استیضاح وزیر پیش برویم، این اقدام، واکنش و برد رسانه‌ای نداشت. می‌خواستیم برای پذیرش طرح استیضاح از سوی هیات‌رئیسه نیز فشار وارد کنیم که زودتر، اعلام وصول شود. اما زمانی که با رئیس مجلس صحبت کردیم، وی به ما گفت که شما بروید اگر تعداد نمایندگان برای انجام این کار، قابل قبول باشد و توجیه منطقی نیز داشته باشد، ما در برابر خواست و اراده نمایندگان مقاومتی نمی‌کنیم.
اشغال سفارت انگلیس رفتاری کاریکاتوری بود
ابراهیم اصغرزاده، فعال سیاسی: صداوسیما و گروه‌های تندروی جامعه، در یک زمین بازی متفاوت بازی می‌کنند و افکار و عقایدشان با نظرات اکثریت مردم فاصله دارد. البته صداوسیما دوست دارد که در افکار عمومی تاثیر بگذارد اما موفق نیست. یک زمان اشغال سفارت آمریکا در راستای حفظ انقلاب بود اما یک زمان اشغال سفارت انگلیس در ضدیت با منافع جامعه بود. چنانچه همه گروه‌های سیاسی و روشنفکران و میانه‌روها از اشغال سفارت آمریکا حمایت کردند اما در قضیه اشغال سفارت انگلیس یک رفتار احمقانه و کاریکاتوری بود که با برخورد سرد گروه‌های سیاسی مواجه شد.
ناطق‌نوری پیش‌قدم شود
حسن رسولی، عضو هیات‌مدیره بنیاد امید ایرانیان: انتظار داریم آقای ناطق‌نوری همچنانکه در انتخابات ۹۲ در برقراری پیوند میان اصلاح‌طلبان و طرفداران اصولگرای روحانی نقش‌آفرین بودند، در این مرحله هم پیش‌قدم شوند و کمک کنند خلئی که به‌عنوان یک واقعیت به آن اشاره داشتند، برطرف شود و شاهد جنب‌وجوش و فعالیت پرشتاب اصولگرایان طرفدار دولت باشیم. (ایرنا)
0
برچسب :

درباره نویسنده

30مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2017 حسبان اصفهان. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی