مصوبه سازمان گردشگری برای اخذ مجوزهای قانونی به استانداری ارسال شده است

مصوبه سازمان گردشگري براي اخذ مجوزهاي قانوني به استانداري ارسال شده است

حسبان اصفهان: رییس شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: سازمان گردشگری به تصویب شورای شهر رسیده است و برای اخذ مجوز‌های قانونی به استانداری ارسال شده و از این طریق به وزارت کشور ارسال می‌شود.

رضا امینی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: حدود ۳۰ سال پیش پزشکانی از کشور‌هایی مانند پاکستان، هند، مالزی، بنگلادش و کشور‌های دیگر برای تأمین بهداشت و سلامت خانواده‌ها به ایران می‌آمدند اما امروز رشد علمی به ویژه در حوزه پزشکی و سلامت در کشور ایران آهنگ بسیار مطلوبی دارد.
وی افزود: در گذشته هزینه‌های هنگفتی بابت تخصص‌هایی از کشور خارج می‌شد اما در حال حاضر این تخصص‌ها قابل دسترس هستند.
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: در کشور ایران دارای بلوغ نبستا کاملی در پیشرفته‌ترین سطح علمی برای حوزه پزشکی ایجاد می‌شود و بخش‌های بسیاری نیز در کشور حاصل شده و رویه درمان برعکس شده است.
امینی با بیان اینکه در حال حاضر از خارج از کشور سفر‌های پزشکی برای کمک به مردم به ایران انجام نمی‌شود و باید صادراتی در این زمینه به خارج از کشور داشته باشیم، ادامه داد: اگر در این حوزه نیز نتوانستیم پزشکی را برای انجام خدمات پزشکی در دنیا مأمور کنیم، می‌توانیم بیماران را با عنوان گردشگر‌درمانی و توریست‌درمانی در برنامه‌ها به صورتی تنظیم کنیم که گردشگران چند‌منظوره به ایران و اصفهان سفر کنند.
وی تاکید کرد:  این گردشگران می‌توانند با سفر به اصفهان از آب و هوا، فضا‌های دیدنی و جاذبه‌های گرشگری اصفهان استفاده کنند و در کنار این موضوع نیز در صورت نیاز به انجام مباحث درمانی از ظرفیت‌های شهر در راستای درمان خود یا عضوی از خانواده خود استفاده کنند.
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه توسعه توریست‌درمانی سبب رضایت‌مندی گردشگران و سود‌آوری و ارز‌آوری برای کشور می‌شود، گفت: شهر اصفهان در این حوزه از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است و با تغییرات مدیریتی در شهرداری در تلاش هستیم که تعدادی از این زیر‌ساخت‌ها را برای آینده فراهم کنیم.
امینی با اشاره به اینکه توریسم درمانی یکی از مصادیق اصلی جذب سرمایه در اصفهان است، افزود: سازمان گردشگری به تصویب شورای شهر رسیده است و برای اخذ مجوز‌های قانونی به استانداری ارسال شده و از این طریق به وزارت کشور ارسال می‌شود.
وی اظهار کرد: اما هنوز به مصوبه و تأیید وزارت کشور نرسیده‌ایم اما این دغدغه تمام اعضای شورای شهر و مدیریت شهری است که رونق اقتصادی در مشاغل جزئی و مشاغل کلی مانند گردشگری یکی از راهکار‌های بحث برون‌رفت از وضعیت اقتصادی شهر است.

0

درباره نویسنده

30مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2017 حسبان اصفهان. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی